
Met je diploma vmbo-b kun je later naar een mbo-opleiding op niveau 2.
Bij Yuverta Boskoop leer je over dieren, voeding, natuur, techniek én duurzaamheid. We zijn een kleine, gezellige school waar we jou echt zien en jij je snel thuis voelt.

Bij Yuverta Boskoop willen we graag dat je doet waar je goed in bent en wat je leuk vindt. Samen proberen we het beste resultaat te halen. Wij vinden het vooral belangrijk dat jij je snel thuis voelt. We hebben leuke en interessante praktijklessen waarbij je bijvoorbeeld van alles leert over dieren, planten, bloemen en voeding.
Bij pns leer je in een inspirerende en duurzame omgeving. Zo krijg je in de onderbouw praktijklessen in het profiel Groen en oriëntatie, die in de bovenbouw verder gaan in de vernieuwde groene examenvakken ‘profiel Groen en keuzevakken groen'. Daarbij zoeken we het contact met de groene omgeving. Op onze school word jij gezien, gehoord en gekend. Anders gezegd: wij zijn kleinschalig en herkenbaar. Je voelt je er snel op je gemak.
Er zijn verschillende manieren om kennis te maken met onze school. Hieronder vind je de data van de doe-middag en de open dag in schooljaar 2023-2024.
Doe-middag
Woensdag 8 november 2023
Van 14.00 tot 16.00 uur
Open dag
Woensdag 17 januari 2024
Van 13.45 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 21.00 uur
De kennismakingsactiviteiten van dit schooljaar zitten erop. In het nieuwe schooljaar kun je je weer aanmelden voor open dagen en de doe-middag.
We leggen de leerwegen van Yuverta vmbo graag aan je uit. Deze leerwegen kun je volgen bij ons:
Deel hier max 4 USP's van je locatie. Dit tekstveld kun je optioneel gebruiken voor een korte introtekst. Anders laat je dit tekstveld leeg.
De 4 USP's voeg je toe via +Item.
Bij ieder nieuw item moet je nu nog een link invullen. Dit is nu standaard ingesteld naar de vmbo-pagina. Echter: dit is een bug en wordt nog verwijderd.
Klik eerst op Publish changes (links onder)

Op onze school leer je een tuin ontwerpen, aanleggen én onderhouden. Tijdens de lessen maken we tuintekeningen, planten we een boom of leggen we een straatje aan, snoeien we de struiken rondom de school en nog veel meer. In onze kas vind je allerlei planten. Je leert hoe je de planten in deze kas onderhoudt en verzorgt.

Tijdens de bloemlessen leer je om zelf de mooiste bloemstukken en boeketten te maken. Daarnaast leren we hoe we gereedschappen gebruiken, bloemen op draad zetten en met vormen en lijnen werken. We leren over verschillende bloemschiktechnieken, de namen van de bloemsoorten en kijken welke kleuren bloemen bij elkaar passen.

"Ik vind deze school zo leuk omdat er hier veel dieren zijn en ik van dieren houd. Mijn lievelingsvak is dan ook dier, maar ook kunst spreekt mij aan. Het leukste aan deze school vind ik dat het niet zo'n grote school is en je dus bijna iedereen kent."

"Ik heb voor Yuverta Boskoop gekozen omdat er veel praktijkvakken gegeven worden die mij leuk leken. Mijn favoriete vak is koken, want je maakt allemaal lekkere dingen en je bent gezellig met elkaar bezig. De dieren en de activiteiten die we met de klas doen vind ik ook erg leuk."

Voor het schooljaar 2024-2025 kun je je aanmelden in de centrale aanmeldweek van 25 maart t/m 31 maart 2024. Hier lees je alles
over de centrale aanmeldweek.
Heb je hierover nog vragen? Neem dan contact met ons op via 0172-213456 of vmbo.boskoop@yuverta.nl.
Heb je een vraag waarvan het antwoord niet op onze website staat? Mail je vraag naar:
administratie.vmbo.boskoop@yuverta.nl
We nemen dan zo snel mogelijk contact met je op!
Heb je dyslexie of dyscalculie? Dan krijg je extra tijd bij het maken van je toetsen. En als je wilt, bieden we ook ondersteuningslessen aan.
Ja, zeker! We zijn een kleine school en kijken goed naar jou. We nemen de informatie vanuit de basisschool mee. Samen bepalen we welke ondersteuning je kan gebruiken.
Als je goede cijfers haalt, kan de schoolleiding je de kans geven examen te doen in een extra vak. Daarmee kun je een TL-diploma aanvragen in plaats van het GL-diploma. Het diploma GL en TL is gelijkwaardig; beide geven toegang tot mbo niveau 3 en 4. Je hebt met beide diploma’s ook toegang tot 4 havo als je het diploma haalt met een extra algemeen vak. Dit extra vak kan bijvoorbeeld economie, Duits of Nask zijn, maar geen beroepsgericht vak.
We zijn een groene school. Dat betekent dat je bij ons - naast de gewone vakken - ook groene praktijkvakken krijgt. Je komt meer te weten over dieren, bloemen of koken.
Ook hebben we aandacht voor duurzaamheid. Zo zorgen we dat jij klaar bent voor de toekomst!
Naast alle lessen maken wij ook heel graag tijd voor leuke en educatieve activiteiten. Themaweken, een bezoek aan een stad in het buitenland, schoolfeesten, kerstgala's, buitenschoolse activiteiten en mentorenuitjes: er staan heel veel leuke uitstapjes op het programma!
Bel met onze administratie om er achter te komen of je kan instromen. Onze administratie is te bereiken via administratie.vmbo.boskoop@yuverta.nl.
Elke school heeft een schoolgids waarin je meer kunt lezen over het onderwijs. Hierin staat ook veel praktische en belangrijke informatie over het schooljaar. De schoolgids wordt aan het begin van ieder schooljaar via ons intranet (Yunet) met ouders en leerlingen gedeeld. Benieuwd? Lees de algemene schoolgids van Yuverta of de specifieke de schoolgids van deze locatie.
Let op: dit is een voorbeeld. Het kan zijn dat er op Yunet een recentere versie is gepubliceerd.

Er zijn verschillende manieren om kennis te maken met onze school. Hieronder vind je de data van de doe-middag en de open dag in schooljaar 2023-2024.
Open dag
Vrijdag 27 oktober 2023
Van 13.00 tot 19.00 uur
Doe-middag
Woensdag 17 januari 2024
Van 14.00 tot 16.00 uur
De aanmelddagen voor het nieuwe schooljaar zijn geweest. Wil je je toch nog aanmelden of wil je overstappen van school?
Yuverta chr. vmbo Boskoop